Blogs | Kas jāzina, ja piedalos Ziemassvētku kausā! A.k.a. gatavošanās!

“Ziemassvētku Kauss 2017″ jau sestdien! Ko iesākt pēdējā nedēļā pirms sacensībām?  Kā labāk noskaņoties? Ko ņemt līdzi? Kā nepieļaut kļūdas?
Šajā rakstiņā centāmies atbildēt uz svarīgākajiem pirms-sacensību jautājumiem!

 1. Galvenais ir saprast, ka spēku pēdējā nedēļā klāt vairs nedabūt, bet pēdējo nedēļu veltīt priekš vieglākiem treniņiem, kardio, jogas, mobilitātes, kā arī – prasmju attīstīšanai, piemēram airēšanas, DU, svarcelšanas u.c. tehnikai. Šī nav nedēļa, kad kaut ko vēl varēsiet iegūt klāt, šī ir nedēļa, kad ļaut ķermenim atjaunoties un sagatavoties sacensībām. Neiegūstiet nevajadzīgas mikrotraumas šonedēļ kā tulznas no pievilkšanās stieņa vai iekaisušas Ahilleja cīpslas no simtiem DU. Ja ir kāda vārgāka ķermeņa daļa, pasaudzējiet to šonedēļ, piemēram, ja sāp celis, minimizējiet slodzi uz to. Plānojot treniņu režīmu, variet nopietnāk pastrādāt līdz trešdienai, bet ceturtdienu un piektdienu vairāk veltīt ķermeņa atkopšanai. Starp citu, piektdien, nodarbību vietā būs īpaša nodarbība ķermeņa lokanībai.
 2. Labākās izmaiņas, ko varat veikt un kas palīdzēs sacensību dienā, ir visu nedēļu uzņemt maksimāli labu un piemērotu uzturu, dzert daudz ūdens, kārtīgi atpūsties no ikdienas skriešanas un izgulēties. Tās ir lietas, kas tiešām manāmi var mainīt rezultātus sacensībās.
 3. Sacensību dienas rītā mēģiniet laicīgi pamosties, lai kaut ko apēstu. Tēmējiet uz olbaltumvielām – olas, gaļa, bekons un ogļhidrātiem – augļi, ogas, nedaudz rīsi, auzas, šī nav reize dārzeņiem. Zālē jau jābūt plkst. 9:00, tā kā rēķiniet savu miegu atbildīgi.
 4. Pašā sacensību dienā jāiesildās pirms katra wod, jāatsildās pēc katra wod, vēlams attiecīgo muskuļu grupu un ķermeņa daļu mobilitātes uzdevumus. Arī pēc pēdējā wod ir jāatsildās, jo ir taču nākamā diena un vakara pasākums. Jūs visi esiet draudzīgi, treneri šoreiz būs tiesnešu lomā, tāpēc grupējieties atlētu zonā un iesildieties kopā, pirms tam variet pajautāt treneriem kādu specifiskāku iesildīšanās uzdevumu. Lūgums sekot līdzi informācijai par starta laikiem un to, kurā hītā (sportisti būs sadalīti pa vairākiem skrējieniem) esiet. Starp uzdevumiem, sākotnējā fāzē, var gadīties, ka jāgaida pat 2 stundas – uz beigām, paliekot mazāk dalībniekiem, jau viss kļūs blīvāks.
 5. Paši sev varat palīdzēt psiholoģiski nobriest sacensībām un samazināt stresu pirms starta, ja pirms tam būsiet veltījuši laiku wod izpētei (zināmo wod) un galvā jau “izgājuši” tiem cauri (var teikt – kā meditācija). Pasēdiet un lēnām apdomājiet, kā meditācijā, saprotiet savas stiprās puses un vājās vietas.
 6. Sakrāmējiet somu jau iepriekšējā vakarā, ielieciet rezerves krekliņu, šortus, zeķes (ieteicams paņemt vairākus komplektus ar apģērbu, lai variet sasvīdušo krekliņu nomainīt pret sausu).
 7. Neizmantojiet neko jaunu, startējiet jau pierastajā apģērbā!
 8. Ja nekad neesat lietojuši cimdus, nesāciet tos lietot sacensībās, ja neesat lietojuši ceļu vai plaukstu saites, nelietojiet tās sacensību dienā. Arī palīglīdzekļiem jābūt jau izmēģinātiem, šeit neko jaunu neieviešat.
 9. Viss tas pats attiecas uz uzturu un uzkodām – neko jaunu tajā dienā. Visam jābūt izmēģinātam un ķermenim zināmam. Ir viegli ar kaut ko jaunu dabūt diskomfortu vēderā. Un dēļ tā nebūt savā TOP formā. Nenopērciet kaut ko jaunu un neizmēģinātu tikai tāpēc, ka liekas, ka palīdzēs. Var pamatīgi apdedzināties. Īpaši ar pirms treniņa enerģijas produktiem. Uz vietas būs pieejams atlētu ēdināšanas galdiņš, kur centīsimies izvietot lietas, kuras esam paši notestējuši, taču, ja zinām, ka mūsu vēderiem nepatīk nekas jauns, protams, variet atturēties.!
 10. Labākais ko lietot tajā dienā starp wodiem enerģijas atjaunošanai – dabiskos cukurus – augļus un sulas un proteīna pulveri. Šī ir reize, kad cukuru vajag, ogļhidrātus un proteīnu vajag un ātras kalorijas ļoti vajag. Un atkal – izmēģiniet visu ko lietosiet pirms tam, ar sulām un augļiem problēmām nevajag būt, proteīna pulveri – ja pērkat jaunu, izmēģiniet, tāpat izmēģiniet dažādus batoniņus un citas lietas, ja gatavojieties tādas lietot. Izvairieties no bezkaloriju produktiem, meklējiet ogļhidrātus un olbaltumvielas.
  Starp citu, būsim sportistiem sagatavojuši uzkodu galdus, kur mūsu draugi TRUFIT un NOCCO parūpēsies par atjaunojošiem sporta dzērieniem un uzkodām. Sportistiem arī nav jādomā par ūdeni – tas viss būs uz vietas! Centīsimies tur izvietot lietas, ko paši esam testējuši un pārbaudījuši, lai dutu Jums tikai pašu labāko!
 11. Un galvenais – izbaudiet atmosfēru, atbalstītājus, konkurentus. Gatavojaties katram wod atsevišķi, kārtīgi guliet, ēdiet un atpūtieties, lieki nestresojiet, daudz kas var noiet greizi, arī tiesnesis var kļūdīties vai kaut kas pašam nesanākt, neļaujiet tādām lietām izjaukt kopējo līdzsvaru, tie ir sīkumi un tur neko vairs mainīt nevar, jāskatās ir tikai uz priekšu.
 12. Nenokavējiet startu un nepieļaujiet muļķīgas kļūdas dezinformācijas dēļ – Jums katram būs savs tiesnesis – ja rodas, par muļķīgi, precizējoši jautājumi – noskaidrojiet visu interesējoši pirms uzdevums sākas. Sekojiet līdzi rezultātu tabulai speciāli izvietotajā TV un hītu sarakstam uz tāfeles. Šīs nedēļas laikā publicēsim daudz informāciju pasākuma Facebook lapā, tā kā, ja vēl nesekojiet tai – ir pēdējais laiks.
 13. Droši aiciniet līdz atbalstītājus un draugus –  tikai sākotnēji liekas, kas tas rada diskomfortu, bet, pārkāpjot tam pāri, saproti, ka tuvākie cilvēki ir vislabākais atbalsts arī šādos brīžos.

Lai veicas!!!!

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone