Kura ir Latvijas labākā CrossFit zāle? Kurš ir labākais CrossFit treneris? Kur ir labākie treniņi?

Kas vispār nosaka labāko?
Ja cilvēks par sevi apgalvo, ka viņš ir labākais, tas jau būs narcistiski un parasti – nepamatoti. Ja to apgalvo citi, tad to drīkst darīt tikai pēc salīdzinājuma.
Latvijā būs pārāk maz cilvēku, kas ir apmeklējuši vismaz 2 CrossFit zāles, kur nu vēl 3 un vairāk un kuri spēj novērtēt, kura tad ir labākā, tāpēc par šo var strīdēties, bet atbildes nebūs.

Vienu gan var noteikt – kas vispār drīkst kvalificēties šādam potenciālajam vērtējumam?
Te jau ir vienkāršāk – https://trainerdirectory.crossfit.com – ieraksti pie COUNTRY “LATVIA” un redzēsi visus SERTIFICĒTOS CrossFit trenerus Latvijā. Tas ir saraksts ar cilvēkiem, kuri varētu kvalificēties vērtējumam “labākais CrossFit treneris Latvijā”.
Droši vien kāds teiks - tas ir tikai papīrs, svarīgākā ir pieredze. Protams, pieredze ir svarīga, bet CrossFit ir gan sava treniņu metodoloģija, gan pasniegšanas veids, gan filozofija. Un CrossFit nav – redzēju 3 video no sacensībām un tagad es visu saprotu par CrossFit. Un CrossFit nav – taisām visu pēc iespējas ātrāk un pēc iespējas lielākā variācijā, lai nav garlaicīgi.
CrossFit ir gājis ļoti garu attīstības ceļu, tāpēc tas ir izveidojies par tik efektīvu treniņu veidu, pat dzīvesveidu un nevajadzētu to vulgarizēt. Un CrossFit sacensības un treniņi ir divas dažādas pasaules, nedrīkst pārnest sacensības uz treniņiem un nosaukt to par CrossFit – tad arī rodas pamatotās sabiedrības bailes no šī treniņu veida.

Tāpēc – pajautā savam trenerim vai viņš ir šajā sarakstā un ja ir – paspied roku vai uzsit uz pleca, viņš ir papūlējies Tavā labā.
Un tas pats attiecas uz zāli – būtu labi, ja tai būtu CrossFit nosaukums, jo tas ir kvalitātes rādītājs, bet arī treneriem vajadzētu šai sertifikācijai būt.

Ja nav sertifikācijas ne zālei, ne trenerim – par ko mēs tad runājam?


P.S. Šeit mēs runājam par CrossFit un CrossFit treneriem!