Nedēļas intervija: Guntis Strazdiņš

Seši jautājumi, sešas atbildes. Jūsu ievērībai – Guntis Strazdiņš vai vienkārši Guntēns – viena no CrossFit Rīdzene ikonām!

Vai atceries savu pirmo WOD un sajūtas pēc tā?
Cik atminos, tas bija pagājušā gada maijs – paši CrossFit pirmsākumi Latvijā – „CF Riga”, Ķīpsalas laiks. Konkrēto WOD un vingrinājumus īsti neatceros, bet sajūtas gan, jo ar augstas intensitātes treniņiem iepriekš saskarsme nebija bijusi (kā vien atmiņas no vasaras sporta nometnēm). Gāja smagi, taču, kā jau pēc katra labi padarīta darba, sajūtas bija lieliskas!

Kādas, tavuprāt, ir nozīmīgākās atšķirības starp CrossFit un tradicionālo trenažieru zāļu kultūru?
Esmu iepazinis gan parasto trenažieru zāļu kultūru, gan arī ielu vingrošanas kultūru, un tagad arī CrossFit. Katrai no tām ir sava specifika un, protams, viss arī atkarīgs no tā, kas cilvēkam patīk un kādi ir mērķi. Šo kāds var apstrīdēt un viedokļi ir dažādi. Man parastā trenažieru zāle asociējas ar konkrētas, izolētas muskuļu grupas trenēšanu, konkrētajās dienās un konkrētu vingrinājumu atkārtošanu (protams, atšķiras no zināšanām), kā arī, dažreiz, stāvēšanu rindā, lai izpildītu ieplānoto vingrinājumu. Darbs trenažieru zālē ir vairāk individuāls un rada rutīnu. Sastopami daudzi cilvēki, kas vēlas trenēties, taču īsti nezin kā, un te nu ir pirmā CrossFit un ielu vingrošanas iezīme – šī kopības sajūta, strādājot vienam ar otru, pamācot un palīdzot kļūt labākam. Ielu vingrošana arī bija aizraušanās kādu laiku un uzskatu, ka tieši tā aizveda mani līdz CrossFit. Kāpēc? Interesanti treniņi, vingrinājumi, dažādi cilvēki ar vienotu mērķi. Izdzirdot par CrossFit, radās vēlme pēc vēl kā jauna, interesantāka, daudzveidīgāka, pilnveidojošāka un tur valdošā sacensību gara katrā treniņā – vien tas, ka redzi kā biedrs blakus dara labāk, ātrāk, vai spēj pacelt vairāk, ir motivējoši pašam uzlabot savu sniegumu.

Vai vari saskatīt priekšrocības vai pārmaiņas, kas skārušas Tavu ārpus sporta dzīvi, kopš nodarbojies ar CrossFit?
Protams! CrossFit svarīgākais ir cīņa pašam ar sevi, rakstura audzināšana, nevis tikai fiziskās formas attīstīšana! Grūtību pārvarēšanu ikdienā var salīdzināt ar kārtējo treniņu, kurā jāpārkāpj sev pāri!

Kādi ir Tavi mērķi šajā sporta veidā?
Var jau šaut augstu un teikt, ka CrossFit Games, bet pašlaik par svarīgāko uzskatu sevis attīstīšanu, lai kļūtu par daudzveidīgāku sportistu un cilvēku. Lieku uzsvaru uz tehnikas pilnveidošanu vingrinājumos, kas šobrīd sagādā problēmas. Galvenais tomēr ir būt veselam ungūt no tā visa prieku – pārējais nāks ar laiku!

Izaicinošākais vingrinājums?
Uzskatu, ka ir ļoti daudz, kur progresēt, strādājot ar svaru stieni, bet ļoooti patīk viss, kas saistīts ar ķermeņa svara vingrinājumiem!

Kādēļ ieteiktu apmeklēt CrossFit Rīdzene?
Labākie treneri, labākie treniņi, draugi un daudz labi pavadīta laika!

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone