Nedēļas intervija: Mārtiņš Bidiņš

Preikšzīmīgs, uz attīstību tendēts un strādāt gribošs. CrossFit Rīdzene biedrs, kā arī viens no mūsu TOP atlētiem – Mārtiņš Bidiņš. Pamēģiniet kāds pārspēt viņa uzstādīto treniņu apmeklējumu!

Pastāsti mazliet par savu iepriekšējo pieredzi, saistībā ar sportu un aktīvu dzīvesveidu.
Ja neskaita vienu ļoti aktīvu gadu vieglatlētikā 18 gadu vecumā, tad nekas īpašs. Patika ar draugiem uzspēlēt basketbolu reizi vai pāris nedēļā un tas arī viss. Pārējā laikā bija stipri neveselīgs dzīvesveids un izklaides. Pirms aptuveni trim gadiem sāku nopietnāk domāt par fizisko attīstību, arī veselības iemeslu dēļ.

Kā Tu nonāci līdz CrossFit nodarbībām un kādēļ tieši šeit esi atradis savu aicinājumu?
Sākotnēji apmeklēju fitnesa klubus, izmēģināju dažādas treniņu metodes, bet īsti savu neatradu – ātri apnika un iestājās rutīna. Tad aptuveni pirms gada internetā pamanīju, ka ASV ir populārs tāds CrossFit, noskatījos dažus video un secināju, ka tas ir kaut kas ļoti, ļoti grūts. Tajā pašā laikā arī radās vēlme pamēģināt un vismaz censties daļu no tā izdarīt, ko redzēju, jo izskatījās interesanti – daudz dažādi vingrinājumi ļoti augstā intensitātē. Šodien, kad jau vairākus mēnešus ikdienā ar to nodarbojos, ir skaidrs, ka neesmu kļūdījies, ka tieši CrossFit ir mans sporta veids!

Vai atceries savu pirmo WOD?
Tas bija mans pirmais un laikam vienīgais Ķīpsalā! Bija jātaisa thrusters + burpees daudz atkārtojumi! Ļoti labi atceros kā nevarēju kvalitatīvi uztaisīt burpees un kā pēc tam vairākas dienas viss sāpēja. Āķis lūpā bija momentā!

Kādi ir Tavi nākotnes plāni un izvirzītie mērķi, saistībā ar CrossFit?
Pirmais mērķis ir attīstīt sevi līdz varu izpildīt visus vingrinājumus vienādā kvalitātē un ar pareizu tehniku. Lai nav vājo vietu. Tad, laikam ejot, celt kopējo līmeni. Plānā ir izmēģināt spēkus kādās sacensībās un ņemt dalību Crossfit Games Open.

Izaicinošākais vingrinājums?
Laikam tas ar ko vismazāk esmu līdz šim saskāries un vēl nepadodas – staigāšana uz rokām un ring muscle-ups.

Kādēļ ieteiktu apmeklēt tieši CrossFit Rīdzene?
Kolēģi, treneri un par nekādu naudu nenopērkamā lieliskā atmosfēra ir panākuši vēlmi visu laiku tur atgriezties, un izskatās, ka ne man vienīgajam – tas ir tāds vispārējs CrossFit Rīdzene valdošais noskaņojums – pozitīvi sportiski uzlādēts. Ieteiktu arī jebkuram vispār kaut reizi pamēģināt CrossFit, parasti iepatīkas, tikai vajag saņemties!

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone