Treniņi visiem vai “izredzētajiem”?

Joprojām ikdienā, pieminot vārdu CrossFit, nāk līdzi neviennozīmīga aura – pārsvarā cilvēks “parastais” to uztver kā pārcilvēcisku sporta veidu un to pārnes arī uz treniņiem.
Tai pašā laikā CrossFit zāles ir pilnas ar cilvēkiem “parastajiem”. Ar tiem, kuri izdomāja atnākt apskatīties kas tad tas ir. Un palika.
Sabiedrībā ir iesakņojies viedoklis par CrossFit ko paši CrossFit pārstāvji ir radījuši – reklamējot un uzsverot tikai CrossFit sacensību pusi. Kā sacensību ar citiem un cīņu ar sevi katrā treniņā.
Bet vai iešana uz maksimumu un visu spēku atstāšana katrā treniņā ir CrossFit?
Vai tas patiesi ir nepieciešams cilvēkiem? Teiks – protams, jāizlādējas taču, jāizvēdina galva un jāuzlādē baterijas, izliekoties par 110% treniņā.
Bet vai šāda izlādēšanās nav bēgšana no ikdienas stresa? Jo īstenībā – tas taču ir tik viegli – atnākt un stundas laikā izlikties un vēlāk ir tāds nogurums, ka vienkārši iekrīt gultā un aizmieg. Citiem tam noder 3-4 aliņi pie TV…
Bet stress jau nepazūd, tas turpina uzkrāties un šādam cilvēkam “parastajam” ar visu ikdienas pienākumu gūzmu un stresiem īstenībā šāda papildus slodze ir tikai un vienīgi papildus stress. Mānīgi gan liekas, ka palīdz, bet ne ilgtermiņā.
Tāpēc CrossFit un jebkuru citu treniņu būtība nedrīkst būt šāda intensitāte un slodze ikdienā.
CrossFit ir milzīga organizācija, kas nedomā tikai par sacensībām, bet pat vairāk par miljoniem “parasto” cilvēku, kas seko šim treniņu veidam un lai padarītu tos drošus visiem ir izstrādājusi sertifikācijas sistēmu saviem treneriem, lai CrossFit ziņu pasaulē nestu cilvēki ar vienādām pamatzināšanām.
Un tikai pēc tam – pēc katras zāles ieskatiem, var pielāgot treniņus – veidojot gan iesācēju grupas, gan grupas tiem, kas piedalās sacensībās. Vai arī to nedarot un pasniedzot CrossFit tādu kādu tam jābūt – gudru ilgtermiņa treniņu sistēmu visiem un treneris ir tas, kas šo slodzi pielāgo individuāli. CrossFit trenerim ir jādara savs darbs.
Cilvēkam, kurš sevi sauc par CrossFit treneri būtu jābūt ar CrossFit sertifikāciju, tas veido standartu un kvalitāti. Zāle gan var arī nebūt ar CrossFit nosaukumu, jo visu jau nosaka personālijas, kas šajā zālē strādā.
Runājot par mums, CrossFit Rīdzene, treneri, kuri strādā ar pieaugušajiem ir ar CrossFit sertifikātu, un Tu no mums sagaidīsi ieinteresētību arī Tavā ilgtermiņa izaugsmē.
Tajā pašā laikā mēs neaprobežojamies tikai ar CrossFit, jo neviena metode nav tā vienīgā un perfektā un arī CrossFit ir limitācijas. Mēs integrējam ikdienas treniņos un to plānošanā metodes gan no funkcionālā bodibildinga, gan profesionālā fitnesa līderiem OPEX Fitness.
Mūsu acīs klients ir svarīgākais un, ja mēs redzam, ka no citiem fitnesa veidiem varam pievienot kaut ko vērtīgu, mēs to darām un nebaidāmies, ka tas var nebūt klasisks CrossFit, jo šis fitnesa veids arī attīstās un mēs cenšamies būt aktuāli vai pat cenšamies iet vienu soli pa priekšu.